Novinky

Na English Me neustále pracujeme, zde je krátký přehled toho, co jsme za poslední dobu přidali.6. 9. 2017

Slevová akce "Back to School"

Do 10. září 2017 si můžete objednávat předplatné English Me s 25% slevou.

Akce se vztahuje na všechny typy objednávek (včetně hromadných objednávek předplacených kó­dů).

Sleva se dokonce sčítá s případnou věrnostní slevou. Pokud jste si např. před pár měsíci objednali půlroční předplatné za 490 Kč, získáte kromě 25% slevy ještě slevu za věrnost ve výši 30 % z té předchozí objednávky, tedy 147 Kč (30 procent ze 490 Kč). Nové předplatné vás tedy vyjde na 790 – 198 (současná akce) - 147 (sleva za věrnost) = 445 Kč.

Akci můžete využít, i když vám předplatné ještě nekončí. Nové předplatné se přičte ke starému a vy tak samozřejmě o žádné předplacené dny nepřijdete.20. 2. 2017

English Me v programu Benefit Plus

Naše aplikace English Me je nyní v nabídce programu Benefit Plus. Předplatné English Me si tedy nyní můžete pořídit jako zaměstnanecký benefit, pokud Vám Váš zaměstnavatel poskytuje benefity prostřednictvím tohoto programu.2. 12. 2016

Slovní hra HANGMAN (Oběšenec)

V English Me si nyní můžete zahrát klasickou slovní hru HANGMAN (či Oběšenec nebo Šibenice). Hra se spouští z detailu vybraného okruhu slovní zásoby (včetně těch vlastních).

Počítač Vám potom vybírá z daného okruhu slovíčka. Vaším úkolem je slovo uhodnout pomocí postupně zadávaných písmen. Písmena můžete označit přímo na obrazovce kliknutím myší či tapnutím na dotykovém displeji, nebo použít klasickou klávesnici počítače.


Po úspěšném i neúspěšném pokusu o zadání slova se Vám zobrazí ‚karta slova‘, tedy jeho překlad, výslovnost, definice a případně obrázek.


Doufáme, že Vás bude nová hra v English Me bavit.19. 8. 2016

Diktát slov

V English Me si nyní můžete procvičovat slovíčka formou DIKTÁTU SLOV.

Libovolný okruh slovní zásoby (vlastní či již vytvořený) si můžete nyní spustit tak, že počítač vysloví slovíčko a vy ho budete mít za úkol napsat. Algoritmus funguje stejně jako u ostatních typů zkoušení – problematická slova bude počítač opakovat, bezproblémová vyřazovat.

Toto cvičení je vhodné pro všechny, kteří mají problémy s pravopisem slovíček. Věříme, že tato nová funkce usnadní v novém školním roce život nejednomu školákovi.

Cvičení naleznete na kartě každého okruhu slovní zásoby v nabídce způsobů zkoušení.19. 7. 2016

Tisk článků

Vytvořili jsme možnost tisku článků, slovíček dne a lekcí v kurzu pro začátečníky. Na stránce jednoduše stiskněte CTRL+P (v kurzu můžete využít i ikonky tisku) a systém vám vygeneruje verzi pro tisk. Tisková verze článku obsahuje jednoduché formátování na bílém pozadí a je zbavena grafických prvků a navigačních nástrojů (tlačítek apod.). Překlady vět a slovíček, které jsou v English Me schované v bublinkách, se ve verzi pro tisk zobrazí v závorce přímo v textu.17. 7. 2016

Vylepšení rychloobrázků

Vylepšili jsme procvičování slovíček pomocí „rychloobrázků“.

  1. Na úvodní obrazovce si můžete nyní nastavit časový limit pro zvolení požadovaného obrázku. Máte na výběr dokonce i možnost nepoužívat časový limit vůbec.
  2. Můžete si také vybrat, zda po správné odpovědi program ihned přejde na zkoušení nového slovíčka a nebo bude vyžadovat kliknutí na ‚pokračovat‘.
  3. Zkoušení nyní začíná čtyřmi obrázky (ne dvěma, jako to bylo doposud) a postupně přejde na šest a nakonec na osm.15. 7. 2016

Nová slovíčka dne

Přidali jsme nová slovíčka dne! Nyní jsou pro Vás připravena slovíčka až do konce prázdnin. S tím také do English Me přibylo několik stovek nových příkladových vět s nahrávkami. S těmi lze samozřejmě pracovat i v rámci tréninku překladu a tréninku poslechů apod.12. 7. 2016

Nastavení preferované výslovnosti

Opravili jsme několik míst, kde aplikace nereagovala na nastavení preferované výslovnosti (britské či americké), např. při tréninku poslechu nebo při zkoušení slovní zásoby.12. 7. 2016

Rychloobrázky

Předtím, než se spustí zkoušení ‚rychloobrázky‘, se zobrazí jednoduchá uvítací obrazovka. Zkoušení začne až po kliknutí na ‚spustit zkoušení‘. Stávalo se totiž, že při prvním výběru obrázků neměli uživatelé moc času na to, aby se na obrazovce zorientovali a stihli kliknout na ten správný obrázek. Zároveň během této obrazovky proběhne stažení nahrávek a obrázků, takže potom celá aktivita může běžet hladce i při pomalejším připojení např. na cestách.19. 6. 2016

Výukové plány v novém

Přepracovali jsme systém výukových plánů. Při jejich inovaci jsme se snažili naslouchat hlasům Vás, našich uživatelů, a zohlednit i vývoj aplikace za posledních několik let.

Výukové plány nyní více dbají na opakování oblastí, které jsou pro Vás problematické, a nově se mezi aktivity zařazují také cvičení na spelling, gramatické drily, tvary slov a trénink diktátu. Každý výukový plán se skládá z devíti různorodých aktivit. Tři se zaměřují na slovní zásobu, tři na gramatiku a tři na obecnou znalost jazyka.

Systém máme v plánu ještě dolaďovat, vylepšovat a doplňovat o nové funkce.

Určitě uvítáme i Vaši zpětnou vazbu.4. 4. 2016

Kurz pro začátečníky

Právě jsme spustili kurz kurz angličtiny pro úplné začátečníky!

Začátečníci zatím mohli s English Me pracovat spíše ve spojení s nějakým kurzem či učebnicí. Nyní se s námi ale mohou učit od úplných začátků.

Kurz se skládá z jednoduchých, krátkých a lehce stravitelných lekcí, které si můžete pohodlně číst na počítači ale i v mobilním telefonu či tabletu.


Lekcí je k dispozici v tuto chvíli okolo devadesáti. Slovíčka a příkladové věty v nich jsou doplněny zvukovými nahrávkami a probranou látku si můžete mnohdy ihned vyzkoušet v interaktivních cvičeních, testech, kvízech, drilech apod.


Lekce jsou uspořádány do širších okruhů – unitů. Ty zatím máme k dispozici tři, ale pracujeme na dalších. Na konci každého unitu je souhrnné opakování.


Ti, kdo mají nastavenu úroveň STARTER, uvidí kurz na své titulní stránce ihned po přihlášení do English Me. Ostatní (protože kurz může být přínosný i studentům na úrovni ELEMENTARY apod.) si ho mohou spustit v Navigaci – v části Obecné vyberte položku Kurz pro začátečníky.23. 2. 2016

Vylepšení algoritmů

Vylepšili jsme dva algoritmy, které doposud nefungovaly úplně ideálně.

Rozdělování dlouhých okruhů slovní zásoby

  • Stávalo se, že v každém po sobě jdoucím zkoušení se opakovala stejná slovíčka a na některá nevyzkoušená se nedostávalo nikdy. To jsme nyní opravili a funkce funguje, jak má.

Zkoušení slovní zásoby doplňováním do vět

  • V okruzích, kde jedno slovo mělo např. 50 příkladových vět a jiná slova měla jen jednu, docházelo k tomu, že do vytvořeného cvičení se zadávalo pořád jen to jedno slovo s nepoměrně větším počtem příkladových vět. Po nové úpravě program do cvičení vybere pro každé slovo jednu větu nezávisle na tom, kolik příkladových vět dané slovo má.


17. 2. 2016

Zkoušení velkých okruhů slovní zásoby

Možná se Vám stávalo, že při zkoušení větších okruhů slovní zásoby se aktivita stávala nekonečnou a demotivující. Nyní jsme připravili řešení.

Při spuštění obsáhlejšího okruhu slovní zásoby se přidá do zkoušení pouze 15 slovíček. Taková aktivita bude nyní daleko kratší a slovíčka se naučíte rychleji. Při novém spuštění zkoušení téhož okruhu se načte dalších 15 (doposud nevyzkoušených) slovíček. Pokud by již v okruhu nezbývalo 15 nevyzkoušených slov, počítač doplní nevyzkoušená slova problematickými slovíčky z minulých zkoušení.

Po dokončení aktivity můžete rovnou zvolit pokračování ve zkoušení daného okruhu s novými slovíčky.

Pokud by Vám tato novinka z jakéhokoliv důvodu nevyhovovala, můžete si kdykoliv v nastavení zvolit, zda chcete pracovat s delšími okruhy takto postupně po 15 slovech a nebo se vrátit zpět ke zkoušení vždy celých okruhů najednou.

Delšími okruhy se rozumí okruhy, které mají více než 20 slov.

Věříme, že tato novinka zpříjemní a zefektivní Vaše učení v English Me.7. 2. 2016

Nové nahrávky výslovnosti

Cca 1800 slovíček, která doposud neměla nahrávku výslovnosti, nyní obsahují nahrávku v americké angličtině. V English Me již najdete nahrávky téměř dvaceti tisíc slov a tisíců vět, mnohdy ve variantě jak britské, tak americké.1. 2. 2016

Přepracovaný způsob upozornění

Přepracovali jsme způsob, jak aplikace upozorňuje na nedokončené aktivity, domácí úkoly, nové zprávy apod. Na horní liště se nachází bílé ikonky panáčka a ozubeného kola. Pokud se v dané kategorii nachází nějaké nové upozornění, ikonka bude červená a zobrazí se vedle ní červený vykřičník. Otevřením nabídky pod ikonkou se dozvíte, kde se dané upozornění přesně nachází (opět je označeno červeným vykřičníkem).

Systém nyní upozorňuje na následující události.

Ikonka panáčka:

  • Nevypracované ‚domácí‘ úkoly

Ikonka ozubeného kolečka:

  • Nahlášené problémy čekající na Vaši reakci
  • Novinky v English Me


27. 1. 2016

Úprava údajů na hlavní stránce

Informace o nedokončených aktivitách, domácích úkolech, uživatelských skupinách apod. zmizely z hlavní stránky a byly přesunuty do rozbalovací nabídky na horní liště pod ikonkou panáčka.


Hlavní obrazovka s výukovým plánem je nyní přehlednější.27. 1. 2016

Word of the Day - slovíčko dne

Na English Me začíná dnešním dnem vycházet tzv. WORD OF THE DAY – slovíčko dne. Každý den Vám nabídneme jedno slovíčko, o kterém si budete moci přečíst nějaké zajímavosti, upozornění na chyby, podívat se na (a poslechnout si) příkladové věty apod.

Slovíčka jsou určena studentům na úrovni PRE-INTERMEDIATE a INTERMEDIATE, ale i ostatní studenti se z nich mohou něco naučit.

Slovíčka dne jsou přístupná z hlavní stránky (vpravo nahoře) a zobrazit si můžete i slovíčka předchozích dní.
25. 1. 2016

Nové nahrávky

Přibylo několik set nahrávek vět v americké angličtině. Tyto nahrávky uslyšíte buď v rámci příkladových vět u slovíček a nebo v aktivitě „Trénink poslechu“.17. 1. 2016

Nový vzhled výukových plánů

Vylepšili jsme vzhled výukového plánu na hlavní stránce.


U každé aktivity je nyní ikonka:


Detailní statistiku a procentuální úspěšnost každé dokončené aktivity uvidíte po kliknutí na její název. Zobrazí se tak přehled všech výsledků dané aktivity, i když jste ji třeba dokončili několikrát. Barva ikonky odpovídá tomu nejčerstvějšímu výsledku.8. 1. 2016

Odebrání slovíčka ze zkoušení

V průběhu zkoušení slovní zásoby můžete nyní odebrat libovolné slovíčko. Více se dočte v Uživatelské příručce: Odebrat slovíčko ze zkoušení16. 11. 2015

Domácí úkoly

Nyní můžete English Me ještě více zapojit do výuky ve škole. V rámci skupiny uživatelů může učitel zadat studentům domácí úkol, když student domácí úkol vyplní, učitel přehledně vidí výsledky všech studentů.13. 11. 2015

Přesun na výkonnější server

English Me nyní běží na výkonnějším serveru. Stránky by nyní měly pracovat rychleji.9. 11. 2015

Přehled novinek na English Me

Protože na stránkách neustále pracujeme, rozhodli jsem se připravit tento výpis, ve kterém naleznete pěkně pohromadě poslední novinky v aplikaci English Me. Díky tomuto výpisu Vám už nic neunikne.7. 11. 2015

Vylepšení detailu okruhu slovní zásoby

Upravili jsme několik drobností v detailu okruhu slovní zásoby. Vylepšili jsem popisky jednotlivých akcí, nyní by mělo být hned jasné, co která akce provádí.1. 11. 2015

Změna vyhodnocení doplňování do vět

Vylepšili jsem vyhodnocení aktivity na doplňování do vět.18. 9. 2015

5 000 nových nahrávek

Přidali jsem přes 5 000 zvukových nahrávek od rodilých mluvčích. Na dalších nahrávkách pracujeme.23. 8. 2015

Možnost změnit znalost slovíčka

Nyní můžete ručně nastavit, že slovíčko neumíte, nebo ho nechcete opakovat. Více viz Uživatelská příručka: Změna znalosti slovíčka.7. 8. 2015

Rejstřík gramatických jevů

Vyhledejte si gramatický jev a pěkně pohromadě si zobrazte vše co s ním souvisí, články, testy, gramatické drily atd. Více viz Uživatelská příručka: Rejstřík gramatických jevů31. 3. 2015

Tvary slov

WORD FORMATION, tedy tvarosloví. V tomto novém typu cvičení budete mít za úkol vždy do deseti vět doplnit správný tvar zadaného slova.5. 3. 2015

Uživatelská příručka

Připravili jsme podrobnou uživatelskou příručku, ve které najdete bližší informace o možnostech programu. Naleznete ji v hlavním menu Uživatelská příručka.5. 3. 2015

Trénink poslechu

Vyzkoušejte, jak jste na tom s poslechem. Aplikace přečte anglickou větu a vaším cílem je doplnit větu.15. 4. 2014

Nepravidelná slovesa

Vyzkoušejte se z nepravidelných sloves.


(c) 2017 Vitware s.r.o. - www.englishme.cz | Napište nám - nahlásit problém nebo dotaz

Vyhledávání ve slovníčku ×

Slovíčko nebylo nalezeno